Сучасний педагог – це той, хто розкриває потенціал учнів, а не примушує їх вчити уроки.
Микола Скиба
27.10.2021р. у режимі онлайн відбувся педагогічний інтенсив вчителів природознавства закладів загальної середньої освіти Івано-Франківської МТГ. ЇЇ ініціатором став Центр професійного розвитку педагогічних працівників Івано-Франківської міської ради. Модератор зустрічі – консультант ЦПРПП Леся Руда.
Педагоги обговорили шляхи реалізації Концепції Нової української школи та нового Державного стандарту базової середньої освіти (освітня галузь « Природознавство»).
Наталя Кокар, керівник школи компетентного педагога природознавства, ознайомила учасників вебінару з новинками навчально- методичного забезпечення з предмета та наголосила на доцільності їх використання у роботі. Леся Павлюк, вчитель початкових класів ліцею №7, поділилась з колегами досвідом впровадження формувального оцінювання та дотримання наступності при вивченні природознавства. Вона зазначила, що у сучасній школі не просто процес навчання, а саме процес пізнання, який включає висування гіпотез. Учень повинен вчитися ставити запитання і проявляти свій інтерес та допитливість. Якщо в класичній школі, до якої ми звикли, учень – це пасивний реципієнт знань, у новій — учень є учасником процесу пізнання.
Про реалізацію пілотного проекту викладання природознавства у 5-х класах за новими освітніми програмами розповіла Світлана Кутинська, вчитель ліцею №2. Вона відзначила, що для реалізації навчання у Новій українській школі педагоги повинні оволодіти новими знаннями, навичками, компетентностями. Сучасний учитель – це вже не транслятор нових знань, це наставник, який вміє організувати процес пізнання учнів.